15.8 C
Skopje
вторник, октомври 4, 2022
Почетна Тагови мебел

Таг: мебел

Студиото Kibardin направи мебел од рециклирана хартија

Креирањето мебел е стара уметност која вклучува стандардни материјали како алуминиум, дрво и палми. Сепак, еден уметник најде совршен начин за употреба...

Дизајнерката Софи Роули направи мебел од стари фармерки

Индустријата за облека троши огромни количини вода и остава премногу отпад како хемикалии и бои, Затоа, не е чудно што дизајнерите на производи постојано...

Започна Online Саемот за мебел на Grouper.mk

Компанијата која е позната како двигател на е-трговијата во земјава и креатор на интересни онлајн маркетинг кампањи, Grouper.mk, го најавува Онлајн Саемот за мебел...

Радикален потег – ИКЕА ќе изнајмува мебел

Шведскиот трговец со мебел ИКЕА прави радикален пресврт во својот бизнис, кој повеќе нема да се базира само на продажба на мебел туку и...

Отворен Саемот за мебел – околу 70 изложувачи и над 150...

  Од денеска до недела во комплексот ВИП арена Борис Трајковски се одржува 44. Саем на мебел, на кој граѓаните ќе можат да ги видат...

Уште пет дена до почетокот на саемот за мебел

Долгоочекуваната саемска манифестација МЕБЕЛ 2018 за прв пат ќе се одржи на нова локација во комплексот на ВИП арената Борис Трајковски во периодот 9-14...

Саем на мебел на нова локација и во нови современи хали

Долгоочекуваниот Саем за мебел, конечно, на задоволство на сите, ќе се одржи од 9 до 14 октомври на нова локација - комплекс ВИП Арена Борис...

ВИДЕО: Овој мебел се контролира со гласовни команди

Навистина е проблем за луѓето со инвалидитет да пристапат до некои згради или кога се обидуваат да готват или да работат во градина. Инспириран...

Секој проект на Feydom е иновација!

Филимена Радоњанин, дизајнерка и сопственичка на македонскиот бренд за мебел Feydom во разговорот за Иновативност вели дека сите нивни проекти во своја основа ја имаат иновацијата, почнувајќи...

Македонскиот стартап Спин го репарира стариот мебел и создава уникатен ентериер

Марта Минаркова (Мојсова) работи дизајн на мебел и ентериер, а преку натпреварот „Филантропија на зелени идеи“, го лансирала својот бренд Спин - стартап кој има...

НАЈПОПУЛАРНИ