Почетна Тагови Медина

Таг: Медина

Саудиска Арабија ќе гради туристички комплекс со големина на Белгија

0
Саудиска Арабија инвестира огромни суми пари со цел четирикратно да го зголеми бројот на туристи до 2030 година. Планира да потроши 26,6 милијарди долари...