Почетна Тагови менување форми

Таг: менување форми

Научници направија течен метал кој се растегнува и менува форма

0
Филмовите како „Терминатор“, во кој има ликови направени од метал и можат да ја менуваат формата, можеби ќе станат реалност со најновото откритие на...

Кинески истражувачи направија робот кој менува форми

0
Роботите направени од течен метал можат да ја менуваат формата и само да си ги поправаат повредите, исто како андроидите од филмовите. Овие роботи...