Почетна Тагови Мериот

Таг: Мериот

Повеќе од 30 говорници од 9 држави на првата Конференција за...

0
Организаторите на првата годишна македонска Конференција за е-трговија, која ќе се одржи на 26-ти октомври во хотел Мериот во Скопје, ја објавија финалната програма....

Платинум статус за Скопје Мериот Хотел

0
Скопје Мериот Хотел го доби сертификатот за платинум статус во однос на грижата и придонесување кон благосостојбата за своите вработени и соработници. Сертификатот и...

Денови на италијанска кујна со светски познатата готвачка Катерина Чераудо

0
Израсната на семејната фарма со традиција од 16-тиот век, опкружена со винови насади и маслинови градини, дипломиран енолог на Универзитетот во Пиза и искуство...

Имам една едноставна цел за хотелот – да биде број еден...

0
Од минатиот месец Марк Лејланд е генерален менаџер на Скопје Мериот Хотел.  Професионалец со богата кариера во најголемиот светски ланец на хотели- Мериот, тој...