Почетна Тагови месечева прашина

Таг: месечева прашина

НАСА ги избра компаниите кои ќе копаат на Месечината и ќе...

0
НАСА ги избра четирите компании од кои ќе ја откупи Месечевата прашина која планираат да ја ископуваат на Месечината. Иако НАСА редовно избира производители...