19 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020
Почетна Тагови меѓупланетарна комуникација

Таг: меѓупланетарна комуникација

НАСА развива технологија за меѓупланетарна комуникација

Откако луѓето ја освоија Месечината, нормално е фокусот да го насочат на првата следна планета. За патување и живот на Марс се...

НАЈПОПУЛАРНИ