3 C
Skopje
среда, декември 2, 2020
Почетна Тагови Микросам

Таг: Микросам

Веле Самак: Силата на „Микросам“ е во инженерите кои постојано учат...

„Микросам“ е македонска компанија со долга традиција. Произведува машини со висока технологија за авионската и вселенската индустрија, а главен фокус на иновациите на прилепскиот гигант...

Нов голем светски успех на Микросам во авионската индустрија

Микросам од Прилеп денoвиве објави дека ќе ја снабдува британската компанија GKN Fokker од Редич, Велика Британија, со напредна опрема за развој...

Самоил Самак: во соработка со НАСА направивме роботски систем кој ќе...

   Микросам е една од најиновативните компании во земјава! Речиси три децении оваа прилепска компанија го држи приматот на светски познат производител на машини за...

НАЈПОПУЛАРНИ