Почетна Тагови минибус

Таг: минибус

Се враќа минибусот на Volkswagen – и сега е електричен

0
На барање од корисниците, Volkswagen најави дека повторно ќе почне да произведува нова електрична верзија на популарниот и наградуван концепт минибус I.D. Buzz во...