Почетна Тагови мито

Таг: мито

Швајцарија воведува данок на мито од 2022 година натаму

0
Швајцарските компании повеќе нема да можат од даночната основица да го одбијат митото платено на приватни личности, одлучи швајцарската влада во измените на даночните...