Почетна Тагови млади

Таг: млади

Професор Марков: InnoTech Club ги мотивира младите да се вклучат во...

0
Д-р Зоран Марков е професор по механика на флуиди и хидроенергетика на Машинскиот факултет при Универзитетот “Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Тој има меѓународно истражувачко...

Потпишан меморандум за разбирање помеѓу Општина Гостивар, Министерството за труд и...

0
Градоначалникот на Општина Гостивар, Арбен Таравари, Министерката за труд и социјална политика – Мила Царовска и Постојаната претставничка на УНДП во државата, Нарине Сахакијан потпишаа Меморандум...

Вкупно 22 проекти од млади претприемачи финансиска поддршка преку Програмата за...

0
ФИТР: 22 проекти од млади претприемачи со потенцијал за брз пораст добија финансиска поддршка преку Програмата за самовработување Дваесетидва проекти од млади претприемачи со потенцијал за брз...

Повик за средношколци и основци на работилница за темната страна на...

0
Злоупотребата на дигиталните уреди, како компјутери, мобилни телефони, конзоли за видеоигри и преносни уреди, ќе биде тема на дискусијата што вo сабота (9 ноември)...

Кои се главни пречки за младите да водат бизнис во Македонија?

0
Каков е амбиентот за младите во Македонија за водење на бизнис, учествувајте во истражувањето и дадете го вашиот придонес во анкетата чија цел има да постави...

Стартува акцелераторската програма на Шпаркасе банка „Чекор по чекор“

0
Шпаркасе Банка е прва банка во Република Македонија што започна со финансирање на старт-ап бизниси во соработка со програмата ЕаСи на ЕУ. Преку програмата...

Пивара Скопје лансираше дигитална платформа за едукација на млади

0
Пивара Скопје креираше нова дигиталната платформа која ќе им овозможи на дополнителен број млади невработени лица, особено на оние што живеат во надвор од...

НБРМ објави едукативна игра за финансиско едуцирање на младите

0
Народната банка на Република Македонија ја објави првата едукативна игра за финансиско едуцирање на младата популација во земјава со наслов „Заработете и штедете“, којашто...

Се отвораат три бизнис-акцелератори за млади со поддршка од Владата и...

0
По првпат во Македонија денеска се потпишани договори за финансиска поддршка за отворање на три бизнис- акцелератори за млади. Договорите беа потпишани меѓу директорот на...

Промовирана програмата Upshift за млади социјални иноватори и претприемачи

0
Министерството за образование и наука, Фондот за иновации и технолошки развој и УНИЦЕФ денес го претставија партнерството за социјално претприемништво наменето за младите. Преку...