Почетна Тагови младоженци

Таг: младоженци

Галичка свадба 2018: Автентично сведоштво за традицијата, народното творештво и...

0
Оваа година судбоносното „Да“ во живописниот Галичник ќе го кажат невестата Тања Лепческа, која е по потекло од Галичник, и младоженецот Златко Димовски. Тие...