14.5 C
Skopje
недела, октомври 25, 2020
Почетна Тагови млеко

Таг: млеко

Стартап од Лос Анџелес го претвора расипаното млеко во биоразградлива облека

Дали знаете дека годишно се фрлаат 128 милиони тони млеко. Стартап од Лос Анџелес, Mi Terro, користи биотехнологија за да претвори дел...

Нов ИПАРД оглас за инвестиции во производство и преработка на млеко...

Платежната агенција објави нов оглас за средставата од ИПАРД 2 програмата. Сите земјоделци и агробизнисмени што сакаат да конкурираат за инвестиции за...

Банкротираше најголемиот американски производител на млеко

Најголемиот американски производител на млеко, Dean Foods, прогласи банкрот по 94 години постоење. Оваа година, продажбата опадна за 7...

Limitless Milk Shirt е првата маичка во светот направена од млеко

Секој ден индустријата за млеко фрла милиони литри млеко од различни причини. Еден стартап од Лос Анџелес го зема тоа млеко и го користи...

Со помала или поголема масленост? Кое млеко е најдобро за вас?

Без разлика дали го консумирате со вашите омилени домашни колачиња, можеби со какао или со житарки, или пак и вие и вашите деца го...

Отворен ден во Млекара Битола по повод Светскиот ден на млекото

Битолска млекара организираше „отворен ден“ за своите лојални потрошувачи и за сите заинтересирани граѓани со цел одбележување на Светскиот ден на квалитетот, кој оваа...

Илија Ѓорѓевиќ: Кариерата во ИТ фирма ја заменив со живот на...

Илија Ѓорѓевиќ е сопственик на Еколошката фарма од скопското село Побожје, каде што од 2012 година произведува органско козјо млеко и органски јајца....

НАЈПОПУЛАРНИ