Почетна Тагови мобилна апликација

Таг: мобилна апликација

Bank2GO, мобилна апликација на Стопанска банка Битола

0
Стопанска банка А.Д. Битола ја пушти во употреба својата нова мобилна апликација Bank2GO која е достапна и може да се превземе од Play Store...

Жителите на Карпош добија мобилна апликација за комуникација со општината

0
Преку мобилна апликација (за Андроид и IOS) граѓаните на Општина Карпош ќе може да комуницираат со локалната самоуправа, да пријавуваат проблеми, но и да споделуваат свои...

Скоро 70 000 луѓе ја преземале хрватската апликација за полагање на...

0
До сега околу 70 000 луѓе ја преземале хрватската апликација „Автошкола“ која полагањето на возачки испит го прави поедноставно, пишува Poslovni Dnevnik врз база...

Facebook тестира новa апликација за локални вести и случувања

0
Социјалната мрежа Facebook сака да им го олесни на своите корисници процесот на пронаоѓање на локални вести и случувања поради што се одлучи да...