Почетна Тагови мода

Таг: мода

Светлана Кордумова: Создадовме македонски софтвер за онлајн пребарување идеална облека кој...

0
Денес, илјадници каталози на онлајн продавниците нудат неограничена понуда на облека. Да се открие парчето облека кое одговара на вашиот стил или на тоа што сте...

Amazon претстави нова алатка која служи како Shazam за облека

0
Доколку некогаш сте биделе некоја совршена комбинација за облекување и сте се запрашале каде можете да ја најдете и да ја купите, сега тоа...

Робот прошета по модната писта на Лондонската недела на модата

0
Големиот моден настан Лондонска недела на модата (London Fashion Week) по прв пат на пистата донесе робот кој носеше креација на модната дизајнерска куќа...

Нов бренд: Fingerprint го носи македонскиот шарм испечатен на маица!

0
Fingerprint е името на новиот бренд на македонското модно небо. Премиерно промовиран на неодамнешниот Skopje Fashion Weekend, со својата прва едиција наречена Macedonian beauty -...