Почетна Тагови мотор

Таг: мотор

Трициклот Gy3о можете да го чувате во канцеларија, а ќе се...

0
Како и останатите деца во маало Роберт Влашиќ возел мотори, од „веспа“ и „томос“ до помоќни, се додека негов пријател не паднал од мотор...

ВИДЕО: R-Pur е првата маска за дишење наменета за моторџии и...

0
R-PUR е првата маска против загадување која е специјално дизајнирана за моторџии и велосипедисти. Маската е направена во Франција, а овозможува да се дише...

Од испарувањето на водата може да се добијат 2,85 милиони киловат-часови...

0
Во свет каде што залудно се фрла многу енергија вредните обновливи извори исчезнуваат без некој да забележи. Научници од Универзитетот Колумбија работат на добивање...