Почетна Тагови МојДДВ

Таг: МојДДВ

Корисниците на МојДДВ кои се клиенти на Еуростандард банка да направат...

0
Управата за јавни приходи (УЈП) апелира до граѓаните кои во апликацијата МојДДВ имаат внесено трансакциска сметка од Еуростандард банка, да извршат промена со внесување...

Почнува исплатата за „МојДДВ“ за скенираните фискални сметки

0
Овој месец граѓаните кои скенираат фискални сметки ќе ги добијат средствата од повратот за второто тримесечје од годинава. Заклучно со 30 јуни, според податоците од...

Повеќе од 16.000 граѓани кои скенираа сметки добија поврат на ДДВ

0
Околу 21 милион денари од мерката МојДДВ веќе се префрлени на сметките на 16.600 граѓани на првиот ден од повратот, инфрмира министерката за финансии...

Осум тима бараат иновативно маркетиншко решение за МојДДВ#МојаНаграда

0
Осум тимови кои се натпреваруваат во ФинХакатон2 од денеска до недела ќе креираат иноивативна маркетинг стратегија за наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. Целта на #МојаНаграда е преку...

„МојДДВ #Моја Награда" – наградна игра за сите што скенираат фискални...

0
Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ" од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда". Предвидени...

Во првото тримесечје преку МојДДВ скенирани 22.670.713 фискални сметки

0
Вчера заврши првото тримесечје од реализацијата на мерката поврат на 15 отсто од пресметаниот ДДВ што се спроведува согласно Законот за враќање на дел...