Почетна Тагови мувука

Таг: мувука

Во Бразил ќе се реализира најголемиот проект за пошумување во светот...

0
Организацијата Conservation International сака да посади 73 милиони дрвја во бразилски Амазон во рамките на најголемиот проект за пошумување во светот. Во Бразил ќе...