Почетна Тагови наводнување

Таг: наводнување

Американски научници развиваат робот кој на земјоделците ќе им кажува кога...

0
Тим истражувачи од калифорнискиот Универзитет Риверсајд развија робот кој на земјоделците ќе им овозможи да знаат точно кога треба да ги наводнуваат посевите. Навременото...