Почетна Тагови награди

Таг: награди

За какви обувки хрватскиот стартап Miret освои злато во конкуренција на...

0
Загрепскиот стартап MIRET со својот бренд за еколошки патики ги освои инвеститорите, јавноста, а сега освои и награди на светски натпревар за обувки -Global...

Шпаркасе Банка Македонија добитник на наградите „Fastest Growing Corpоrate Bank North...

0
Врз основа на спроведено рангирање на банките во Република Северна Македонија од страна на „Global Banking and Finance Review“, Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје...

Голем успех и пет златни медали за Винарија Камник од германскиот...

0
Годинешниот 26-ти меѓународен вински натпревар Мундус Вини донесе нов блескав успех за винарија Камник, со освоени пет златни медали, за пет различни црвени Камник...

Највредната американска автомобилска компанија нуди парични награди за хакерите кои ќе...

0
Tesla нуди големи парични награди за хакерите кои можат да се инфилтрираат во системот на електричниот автомобил Model 3. Наградите, кои ќе ги...

„Медена земја“ со две нови признанија од Њујорк

0
Документарецот „Медена земја“ го продолжува својот успешен пат со уште неколку награди и номинации на престижни филмски манифестации. Најнова во низата признанија е наградата...

Триумфален викенд со освојување на 7 награди низ светот за „Господ...

0
Фантастичен триумф  за “Петрунија” за овој викенд каде на три фестивали низ светот освои седум награди. Започнувајќи со Филмскиот фестивал во Мароко, Salé Women Film Festival, Петрунија...

Доделени признанијата за најиновативни компании на годината 2019

0
На 29 мај во хотел „Александар Палас“ во Скопје се одржа манифестацијата за доделување на награди и признанија од националниот конкурс за „Иновативно претпријатие на...

Вкупно 22 награди за вината на „Тиквеш“ на натпревари во Британија,...

0
Дури 17 вина на „Тиквеш“ се наградени на годинешниот меѓународен вински натпревар – „International Wine Chalenge (IWC)”, кој по 36-ти пат се одржа во...

За првпат доделени награди за одржлив развој во Македонија

0
Здружението Конект за првпат во нашата земја ги додели наградите „Предводници на Целите за одржлив развој“  на компании, поединци, млади бизнис лидери од компании...

Пред вечерашното доделување на најпрестижните статуетки: Oскарите низ призмата на промените...

0
Најголемото признание во филмскиот свет, изминатата 2018 година прослави 90 роденден. Ноќеска по наше време, а локално време за Западниот брег на САД, ќе...