Почетна Тагови нанопластика

Таг: нанопластика

Научниците предупредуваат – флашираната вода содржи микропластика

0
Во водата од 10 познати компании која се продава во пластични шишиња научниците открија ситни честички пластика, чија штетност за здравјето на луѓето  засега...