Почетна Тагови нано роботи

Таг: нано роботи

Научници направија нано роботи кои можат брзо и ефикасно да го...

0
Научниците со години бараат ефикасен лек за ракот, но најчесто лекувањето бара комбинација од хемотерапија и зрачење, кои ги уништуваат и болните и здравите...