Почетна Тагови натриум

Таг: натриум

Астрономи открија нова планета која нема облаци

0
Астрономи открија егзопланета која нема облаци. Тоа е првата планета слична на Јупитер која нема облаци или непровидни гасови во атмосферата. Планетата се вика...