Почетна Тагови национален парк

Таг: национален парк

Национален парк во Тајланд на посетителите им го испраќа по пошта...

0
Никогаш не треба да фрлате отпад на несоодветни места, а особено не во Националниот парк Као Јаи во Тајланд. Taму има посебно задолжени лица...

Плитвичките езера во Хрватска стануваат еден од најскапите паркови во светот

0
Со поскапувањето на влезниците на 40 евра, Плитвичките Езера во Хрватска стануваат еден од најскапите национални паркови во светот. Управата на паркот го оправдува...

Нова мобилна апликација ги промовира природните убавини на Националниот парк „Галичица“

0
Сите информации за природните убавини на Националниот парк „Галичица“ отсега посетителите ќе може да ги најдат во новата мобилна апликација. Корисниците може да се информираат...

Ова холандско селце нема ниту една улица

0
Во ова село во Холандија никогаш нема да слушнете брчење на автомобил. Се прашувате зошто? Затоа што во селото нема ниедна улица по која...

Ова е најдолгата и највисока стаклена патека во светот

0
Најдолгата стаклена патека во светот на огромна надморска височина е отворена за туристи во Националниот геолошки парк Лонгганг во Чонгчинг, Кина.  Оваа патека која...

Кина ќе прави џиновски парк за панди со површина од 26.000...

0
Кина најави дека собрала околу 1,6 милијарди долари средства за изградба на масивен резерват за панди кој ќе помогне да се сопре истребувањето на...