Почетна Тагови најбогат човек

Таг: најбогат човек

Жонг Шаншан е најбогатиот човек во Кина за 2020 година

0
Кинескиот магнат во бизнисот со минерална вода, Жонг Шаншан го симна основачот на „Алибаба“ – Џек Ма од врвот на најбогати луѓе во земјата....

Forbes: Џеф Безос трета година по ред најбогат Американец

0
Извршниот директор на Амазон, Џеф Безос го задржа првото место на годишното рангирање на Форбс на 400 најбогати Американци, додека американскиот претседател Доналд Трамп...