Почетна Тагови најбрз човек

Таг: најбрз човек

Најбрзиот човек во светот, Усеин Болт, направи електричен автомобил

0
Електричните автомобили наскоро ќе добијат навистина неочекувана конкуренција од никој друг туку најбрзиот човек на светот - Усеин Болт. Ѕведата на трките на 100...