8.8 C
Skopje
петок, февруари 3, 2023
Почетна Тагови највредни брендови

Таг: највредни брендови

Ова се десет највредни брендови во светот

Според новата листа на Forbes со највредните светски марки, вредноста на брендот Netflix порасна во текот на една година за 72% на...

Ова се највредните брендови во светот за 2020 година

Меѓу првите 10 највредни брендови во светот има само еден бренд кој не е од технолошката индустрија. Најновата BrandZ листа на највредните...

Huawei влезе во топ 10 највредни брендови според Brand Finance

Brand Finance, водечка компанија за оценување на брендови во Велика Британија и стратешка консултантска фирма, за првпат го...

Amazon е највреден бренд во светот за 2019 година

Amazon ја доби титулата највреден бренд во светот. Во изминатите пет години компанијата основана од најбогатиот човек во светот, Џеф Безос, ја зголеми својата...

Alibaba е највреден кинески бренд

Растот на вредноста од дури 59% на годишно ниво на 141 милијарди долари му помогна на Alibabа, гигантот на полето на електронската трговија, да...

Ова се највредните брендови во светот

Amazon си ја одбрани својата позиција како највреден бренд во светот со вредност која порасна за речиси 25% на 187,9 милијарди долари, покажа најновиот...

Ова се највредните брендови во светот

Консултанстската компанија Interbrand го објави најновото рангирање на светските највредни брендови, а мешу првите 100 доминираат технолошките компании, на чело со Apple. Со вредност...

Toyota е највредниот автомобилски бренд! Кои се останатите?

Kantar Millward Brown го објави годишниот извештај за највредните брендови во автомобилската индустријата. Toyota ја задржа титулата и останува највреден авто бренд и во...

НАЈПОПУЛАРНИ