Почетна Тагови најеоколошки рути

Таг: најеоколошки рути

Google Maps стануваат „зелени“ – ќе ги насочуваат луѓето на најеколошките...

0
Од јуни годинава апликацијата Googlе Maps почнува да ги предупредува возачите кога патуваат низ зони со ниска емисија на гасови во Германија, Франција, Холандија,...