Почетна Тагови најуспешни

Таг: најуспешни

Пет нешта кои успешните луѓе ги прават во првите три месеци...

0
Доколку сте добиле нова работа, многу е важно во првите денови и месеци да им покажете на вашите колеги во што сте најдобри. Ова...

Ова беа најуспешните луѓе во светот на технологијата во 2017 година

0
Годинава е пред крај и време е за мала ретроспектива за тоа што се случуваше на технолошката сцена во 2017 година. Хрватскиот TPortal направи листа...

Што e единственото нешто што најуспешните го прават секој ден?

0
Успешните луѓе ширум светот ја имаат прифатено оваа секојдневна навика како најбрзиот пат до успех и најлесниот начин да се изостри умот Од светот добиваме...