Почетна Тагови небесно тело

Таг: небесно тело

НАСА го регистрираше Tesla Roadster како небесно тело

0
Пред неколку дена бевме сведоци на тоа како Маск го лансираше својот стар Tesla Roadster автомобил со ракетата SpaceX на пат кон Марс, во...