Почетна Тагови Никола Тесла

Таг: Никола Тесла

ЕВН Македонија денеска го одбележува раѓањето на Никола Тесла

0
ЕВН Македонија денеска ќе го одбележи денот на раѓањето на научникот и пронаоѓач Никола Тесла. Денот ќе се прослави во првиот изложбен центар за електрична...

Изложбениот центар „Матка“ организира едукативен настан по повод роденденот на Никола...

0
Изложбениот Центар „Матка“ деновиве најави едукативен и интерктивен настан во своите простории со цел да го прослави роденденот на таткото на наизменичната струја и...

Kако секој може да стане како Илон Маск или Стив Џобс

0
Илон Маск еднаш изјави: „Мислам дека обичните луѓе можат да изберат да станат извонредни“. Се разбира дека Маск не е обичен човек, тој е...