Почетна Тагови Нова Година

Таг: Нова Година

ГодинаваСкопје ќе го краси дигитализирана новогодишна елка

0
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, најави дека оваа Нова година елката на централниот плоштад во Скопје ќе биде дигитализирана. Новата елка и „Винтерленд“ градоначалникот ги...

Пет основни работи коишто треба да ги направи секој претприемач пред...

0
 2018 година полека завршува. Многу претприемачи излегуваат на крај со своите обврски, но многу е веројатно дека заборавиле нешто кога ја правеле својата „to-do“...

Еве како се накитени за новата година најголемите светски метрополи

0
Новогодишните украи и декорации во градовите не мора да бидат ни претерани ни кичести. Убавината е во окото на тој што гледа, но ускладеноста...

Шест грешки кои ги прават неуспешните луѓе во новата година

0
2018-ма веќе е тука. Сепак, доколку сакате да влезете во новата година со вистинската нога, мора да направите добра стратегија и да имате соодветен...

ЕВН Македонија со серија донации за крајот на годината

0
Како продолжение на многугодишната традиција, и годинава ЕВН Македонија ги посвети празничните  денови на дарување подароци за социјално ранливите граѓани. Во последните денови на...

Tip of the Week- Нова година

0
„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Ова се најпосакуваните новогодишни технолошки подароци за годинава

0
Подарувањето за време на празниците влијае позитивно на пазарот и интересно е да се следи што најмногу се продава, односно, што најмногу луѓето сакаат...

Новогодишен караван на Фондацијата Телеком за Македонија

0
Волонтери од Македонски Телеком ќе израдуваат со новогодишни подароци над 2.000 деца од ранливи категории низ Македонија Во пресрет на новогодишните празници почна традиционалниот Новогодишен...