Почетна Тагови нов орган

Таг: нов орган

Откриен нов орган одговорен за чувството на болка

0
Научници открија претходно непознат орган преку кој луѓето ги детектираат опасните надразнувања од околината и може да биде одговорен за одредени видови болка. Органот...