Почетна Тагови нуклеарен отпад

Таг: нуклеарен отпад

Германија ги затвора нуклеарките и отвора нов проблем – каде да...

0
Германија веќе почна да ги затвора своите нуклеарни централи, а планот е во текот на наредните години сите да бидат затворени. Меѓутоа, тоа отвора...

Хрватска сака да гради складиште за нуклеарен отпад на границата со...

0
Хрватска планира да стартува со изградбата на своето прво складиште за нуклеарен отпад во Сисачко-мославачката жупанија, во близина на границата со БиХ. Одлуката за...