Почетна Тагови објект

Таг: објект

НАСА откри необичен објект на Марс

0
Роверот на Марс сними необичен објект кој сјае, објави НАСА. Бидејќи уште не знаат за каков објект станува збор, ќе продолжат да го набљудуваат...

Нова инвестиција на Прилепска пиварница од 3,5 милиони евра во Скопје

0
Новиот објект ќе се простира на 5.040 метри квадратни на парцела од 11.500 метри квадратни која се наоѓа веднаш до веќе постоечкиот објект на...