Почетна Тагови огледало

Таг: огледало

Интерактивното паметно огледало Mirror ќе биде вашиот личен тренер

0
Можеби некои мислат дека веќе има доволно онлајн часови по фитнес и со личен тренер, но еден стартап има идеја за нешто сосема поинакво. Mirror...

Amazon патентираше огледало кое ви овозможува виртуелно да пробувате облека

0
Сте пробале ли онлајн да купите фустан или костим за свадба или некој друг свечен момент додека се прашувате како ќе изгледа таа облека...

Осум технолошки иновации за кои светот уште не е подготвен

0
Дали некогаш сте помислиле дека ќе можете да телефонирате без телефон само со своите раце? Или можеби отсекогаш сте сакале да имате робот кој...