18.4 C
Skopje
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Тагови одложување

Таг: одложување

Парламентот на Велика Британија изгласа одложување на Брегзит

Пратениците во парламентот на Велика Британија гласаа и изгласаа одложување на Брегизт, кој беше закажан за 29 март. Имено, за пролонгирање на рокот за...

НАЈПОПУЛАРНИ