Почетна Тагови Оман

Таг: Оман

Двесте астронаути еден месец живеат „марсовски живот“ во пустината Дофар во...

0
Поголема група астронаути поминуваат еден месец во изолација на симулирана Црвена планета во пустината Дофар во Оман за да го подготват човештвото за идните...

Најголемата ботаничка градина во светот ќе се гради во пустина во...

0
Можеби пустинскиот пејзаж на Оман не е првото место што ви паѓа на памет за една ботаничка градина, арапската нација ќе добие една инфузија...