Почетна Тагови онлајн учење

Таг: онлајн учење

До крајот на декември Coursera.org нуди 100 бесплатни курсеви

0
Страницата Coursera.org нуди 100 бесплатни онлајн курсеви, од кои голем дел ги држат врвни светски универзитети како Јеил, Стенфорд и Универзитетот Пенсилванија, како и...

Интересни бесплатни онлајн содржини!

0
Ако сте затворени дома, нема изговор дека ви е досадно и нема што да правите. Помислете зошто сте дома - го чувате своето здравје...

Учете бесплатно онлајн на 190 универзитети во светот!

0
Додека седиме дома во самоизолација, во карантин или едноставно заради превенција на опасноста за заразување со корона вирусот не излегуваме надвор и не се...