Почетна Тагови Онтарио

Таг: Онтарио

Канада ја претвори најголемата фабрика за производство на струја од јаглен...

0
Најголемата фабрика за јаглен во светот Nanticoke Generating Station се наоѓа во Онтарио, Канада и беше затворена во 2013 година. Сега таа фабрика стана...

И Онтарио ќе забрани пешаците да користат телефон кога преминуваат улица

0
Хонолулу воведе казни за преминување улица со телефон во рака, Њу Џерси се обиде да го направи истото, а сега во Онтарио, Канада, е...