Почетна Тагови основен приход

Таг: основен приход

Финска се откажува од концептот основна плата! Воведува универзален кредит!

0
Финскиот експеримент со основни приходи, кој минатата година ги наполни насловните страници во целиот свет, кога беше лансиран, ќе заврши оваа година, пренесува Poslovni Puls....