Почетна Тагови основни училишта

Таг: основни училишта

Децата во Финска одат со велосипед на училиште и кога надвор...

0
Најголем дел од велосипедистите ги складираат своите велосипеди кога ќе залади и повторно ги активираат која ќе запролети, а временските услови се подобри од...

Франција и официјално забрани употреба на мобилни телефони во основните училишта

0
Францускиот Парламент конечно ја прифати забраната за користење мобилни телефони во основните училишта, што беше предизборно ветување на претседателот Емануел Макрон. Пратениците на партијата...

Франција забранува употреба на мобилни телефони во основните училишта

0
Француските ученици зависни од мобилни телефони ќе мора во училиштата да преживеат без телефон поради нацрт-законот што го претстави вчера министерот за образование, Жан...