Почетна Тагови отпадоци

Таг: отпадоци

ВИДЕО: Оваа паметна корпа за отпадоци пресметува колку пари фрлате

0
Оваа паметна корпа за отпадоци ќе ве издаде ако фрлате премногу отпадоци од храна. Корпата Winnow користи вештачка интелигенција за да ги идентификува отпадоците...

Скопје Мериот хотел го организира првиот plogging настан – џогирање и...

0
Скопје Мериот хотел во соработка со амбасадата на Шведска на 27 октомври (сабота) со почеток во 11 часот на кејот на реката Вардар, со...

Дестилерија од Калифорнија произведува вотка од отпадоци од храна

0
40% од храната која се одлегува во САД завршува на депонија. Тоа е проблем кој постојано привлекува внимание. Една дестилерија од Сан Диего, Калифорнија...