Почетна Тагови очила

Таг: очила

Босански иноватор создаде специјални очила за борба против корона вирусот

0
Иноваторот Фикрет Алиќ од Тузла на Меѓународниот саем на иновации Арка во Загреб освои златен медал за иновацијата која ја креирал годинава. Станува збор...

Сега постојат и очила со проширена реалност за кучиња!

0
Очилата со проширена реланост не мора да бидат корисна алатка само за човекот, а една американска компанија покажа дека може да ја зголеми ефикасноста...

Овие посебни очила ви покажуваат колкава температура има секој околу вас

0
Овие очила може оддалеку да ви кажат колкава телесна температура има некој што се наоѓа околу вас. Со нивна помош лесно и брзо ќе...

Ова се првите паметни очила за пливање со засилена реалност

0
Професионалните пливачи сакаат да ги следат своите перформанси и честопати за тоа користат гаџети како часовници за пливање, но проблемот е во тоа што...

Овие необични очила ќе ве спасат од морска болест

0
Овие очила ви помагаат да се спасите од морската болест, односно нагонот на повраќање при движење. Речиси еден од тројца луѓе има проблеми кога...

Facebook развива сопствени очила за проширена реалност

0
Facebook досега многу инвестираше во вирутелната реалност, најмногу преку компанијата Oculuѕ, која произведува очила за виртуелни игри, но најпознатата социјална мрежа во светот потврди...

Ochis Coffee се првите биоразградливи очила во светот направени од кафе

0
Во еден свет кој е целосно фокусиран на одржливоста компанијата Ochis Coffee е во тек со трендовите и ги претстави првите очила во светот...

Охриѓанец измисли очила кои детектираат канцерогени клетки

0
Виктор Груев, доктор од Македонија и професор на Универзитетот Сент Луис во Вашингтон, измисли посебни очила кои има помагаат на хирурзите во текот на...

Оваа перница е специјално дизајнирана за луѓе што носат очила

0
Сите што мора да носат очила знаат каква мака имаат кога сакаат да лежат и да читаат книга или да читаат на таблет. Секогаш...

Ова се првите корективни очила кои сами ги прилагодувате на вашиот...

0
Доколку носите корективни очила, колкупати ви се случило да ви паднат и да се скршат или да ги изгубите, па да мора да чекате...