Почетна Тагови оштетување

Таг: оштетување

Седум начини како да го заштитите телефонот на екстремно ниски температури

0
Паметните телефони уште не се доволно развиени нути направени за екстремно ниски температури. Силниот студ влијае на разни делови од уредот и на нивната...