Почетна Тагови пазарен удел

Таг: пазарен удел

Кој е најпродаваниот паметен телефон во светот?

0
Неделава беа објавени податоците за состојбата на глобалниот пазар за паметни телефони и за најпродаваните смартфони минатата година во светот. Според тие податоци, на...

Huawei го претрка Apple – сега е втора најголема компанија во...

0
Huawei граби напред со силни чекори кон целта за која од компанијата зборуваат веќе некое време. Сака да стане најголема мобилна компанија во светот...