19 C
Skopje
петок, мај 7, 2021
Почетна Тагови паметен автомобил

Таг: паметен автомобил

Airo е автономен автомобил во кој може да живеете

https://www.youtube.com/watch?v=nQlQm_ALNwI Не мора да сте некој експерт за иднината за да можете да замислите како ќе изгледаат...

Intel и Warner Bros ќе прават холограми и проекции за паметните...

Автономните автомобили роботи се се поблиску. Во нив нема да има управувач, возач, но тоа не значи дека ќе се досадуваме додека се возиме....

НАЈПОПУЛАРНИ