13.7 C
Skopje
среда, ноември 20, 2019
Почетна Тагови паметен телефон

Таг: паметен телефон

Топ апликации кои ќе го решат проблемот со зависноста од мобилните...

Смартфоните веќе долго време се наше секојдневие, но кај одредени корисници може да се појави и зависност од тие уреди. Ако имате проблем да...

Најновото истражување: 35% од Европејците би избрале полнење на телефон отколку...

Студија на Samsung открива дека полнењето на телефонот прераснува во една од базичните физички, емоционални и психолошки потреби во општеството Мобилните телефони повеќе не...

Најбогатиот човек на светот направи алка која ќе ги препознава човечките...

Во денешно време без приватност и кога секогаш постои можнот некој без наше знаење да не шпионира и да не снима, односно да ги...

Ако сакате да заштедите, игнорирајте го својот паметен телефон кога пазарувате

Сите го правиме истото - додека се шетаме низ маркет со едната рака ја држиме корпата за шопинг, а со другата го држиме паметниот...

Huawei Mate X – револуционерeн 5G паметен телефон на преклоп на...

По долго очекување од обожаватели и експерти од целиот свет, Huawei го претстави новиот Mate X на овогодинешниот Mobile World Congress во Барселона. Овој...

ВИДЕО: Nike направи патики чии врвци се врзуваат со паметен телефон

Nike постојано прави футуристичка спортска облека и обувки, а најновиот нивен таков производ се патиките Nike Adapt, кои сами се врзуваат и се прилагодуваат...

Ова се моментално топ 7 најдобри мобилни телефони во светот

Почетокот на годината е идеално време за осврт на најдобрите мобилни телефони. Во овој период се избработуваат листите со сите најдобри производи за минатата...

Дали паметните телефони се виновни за се полошиот вид кај децата?

Експертите често ги предупредуваат родителите на потенцијалните штетни последици за децата кои премногу време поминуваат пред паметен телефон. Иако во денешно време тешко може...

Најновиот телефон на LG ќе има 16 камери?!

Напредокот кој го направија технолошките компании со камерите на паметните телефони последните години е фантастичен - подобра оптика, повеќе камери, но и напреден софтвер...

Повеќето луѓе купуваат паметен телефон на секои 3 години!

Добро познато е дека производителите на телефони промовираат нови модели секоја година, но тоа не значи дека и потрошувачите автоматски секоја година купуваат нови...

НАЈПОПУЛАРНИ