Почетна Тагови паметење

Таг: паметење

Научници направија протеза за мозокот за подобро памтење

0
Според некои нови истражувања, човечкиот мозок има околу 86 милијарди неврони и со толкава количина можни врски меѓу нив, би очекувале лесно да паметиме...