Почетна Тагови паметни технологии

Таг: паметни технологии

Глигор Дачевски ќе ја гради првата деловна паметна зграда во Скопје!

0
Пристап со отпечаток од прст, полу-автоматизиран паркинг систем, енергетска ефикасност... Ова се само дел од атрибутите на првата деловна паметна зграда која за своите...

Студенти од ФЕИТ освоија прво место на меѓународен натпревар со прототип...

0
Тим студенти од Факултетот за електротехника и информациски технологии освои прво место на меѓународниот натпревар „EBEC Challenge Balkan“, што се оддржа во Ниш, Србија...