Почетна Тагови паметни уреди

Таг: паметни уреди

Ако сакате детето да ви биде успешно на училиште, дозволете уште...

0
Веќе со години се води расправа за тоа дали компјутерите и паметните телефони се позитивни или негативни во одгледувањето на децата. Некои тврдат дека...

Технологијата ни овозможува да ги искористиме своите потенцијали, да сонуваме за...

0
Технологијата го менува светот од секој аспект на нашето постоење. Начинот на кој учиме, работиме, комуницираме, купуваме или патуваме. Денес употребата на комуникациската технологија...

Да ја искористиме технологијата за добро!

0
Живееме во свет на „паметни нешта“ на мобилни телефони, таблети, смарт ТВ, и апарати за домаќинство, со функционалности какви што досега не сме можеле...

Huawei годинава испорача рекордни 200 милиони телефони

0
Продажбата на паметни уреди на Huawei порасна за 50 милиони уреди во однос на минатата година. Во момент кога САД врши притисок на канадската...